Hakkımızda

Neye İnanıyoruz ?

Biz, insanların yaşamlarını daha kaliteli devam ettirmeleri gerektiğine inanıyoruz. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın başlangıç noktasının güzel bir ev olduğunu biliyoruz. Bunun için şu an insanların, ellerinde olan seçeneklerden daha fazlasını hak ettiğini düşünüyoruz. Ancak ne hantal, kullanışsız ve yapım süreci dertli olan betonarme yapılara; ne de kısa ömürlü, çelimsiz, cansız ve çirkin prefabrik yapılara elleri mahkum kalsın istemiyoruz. Biz hep daha iyisini arıyoruz ve buldukça da insanlarla paylaşıyoruz.

 

 

 

Çelik Gaz Beton Ev – Doğanın İçindeki Yeni Yuvanız

Metay Yapı tarafından yeni bir konsept olarak geliştirilen Çelik Gaz Beton Ev, prefabrik ve betonarme yapıların iyi özelliklerini alıp üzerine sadece yapı çeliği ile uygulanabilecek özellikler ekleyerek ev yaşamına yeni bir anlam kazandırdı. İnsanın barınma ihtiyacını karşılamak için gerekenlerin en temelden başlayarak düşünüldüğü ve bu ihtiyaçların en basit ve yenilikçi yöntemlerle çözüldüğü Çelik Gaz Beton Ev, insanların evin içinde vakit geçirirken hiçbir şeyden şikayet etmelerine mahal vermeyecek bir ev tipi oldu.

Bugüne kadar fark edilmeyen şey: Gaz betonun doğru kullanıldığında, ek malzemelere ihtiyaç olmadan insanlara ev içerisinde ihtiyaç duyduğu kadar konfor sağlayacağıydı. Metay Yapı’nın özverili çalışmasıyla bulunan yöntemlerle bu malzemeden alınan azami verim, şu ana kadarki yapı çeşitlerinin ev içerisinde sağladığı konfordan daha bile fazlasını oluşturmaya yetti. Sonuç olarak dışardan bakıldığında şirin ve güzel, doğa içerisinde yerini aldığı zaman bina olarak sırıtmayan sevimli bir doğal yaşam evi halini aldı.

Tüm bunlar elbette işinin ehli, meraklı ve işini seven insanlar tarafından yapılabilirdi. 30 yılı aşkın süredir yapı sektöründe yer alan Metay Yapı mühendisleri ve detay çözenleri neredeyse takıntı derecesinde, mevcut yapı tiplerinden daha konforlu, insan bünyesinin doğal işleyişine yardımcı ve aynı zamanda az malzeme çeşidi ve az işçilik ile çok özellik sunan bir yapı tipi arayışına girdiler. Sonunda gaz betonun tüm bunları sağlayabileceğini düşündüler. Ancak önlerinde birçok soru vardı: Yapının inşa edileceği yeri geniş bir kazı ile mahvetmeden nasıl oraya bir yapı yerleştireceklerdi? Yaşam alanı etrafını nasıl tamamen gaz beton ile oluşturup ısı köprüsü etkisini engelleyeceklerdi? Peki ya yapının yer değiştirmesi gerekirse? Bu soruların üstesinden de sağlam yapı çeliği ile geldiler. Sırf siz evinizin içinde rahat rahat oturun diye…